WYDARZENIA

23
Czerwiec 2020

Zawody Pucharu Polski w kitesurfingu w Chałupach 3 rozegrane!

PZ_Kite_2020_15

W miniony weekend na Półwyspie Helskim, na kampingu Chałupy 3, odbyły się zawody XV sezonu Ford Kite Cup, organizowane przez Polski Związek Kiteboardingu.

Wyjątkowa sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy z uwagi na panującą pandemię, ale i niezbyt optymistyczne prognozy wiatrowe, budziły duże obawy o przebieg zawodów. Na szczęście okazały się płonne. Dopisali zarówno zawodnicy, jak i pogoda.

W sobotę od rana rozpoczęła się rywalizacja w konkurencji Formuła Kite. Jest to forma wyścigów, w której startować będą zawodnicy także na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, gdzie kitesurfing oficjalnie zadebiutuje.

Łącznie w czasie dwóch dni rywalizacji odbyło się 18 wyścigów w zbliżonych warunkach wiatrowych po stronie morskiej, przy niewielkiej fali i wietrze o sile około 10 węzłów.

W kategorii mężczyzn zdecydowanie triumfował Jakub Jurkowski, wygrywając większość wyścigów. Drugi był Michał Wojciechowski, a trzeci Jakub Wątorowski. Wśród kobiet zwyciężyła Julia Damasiewicz, pokonując z dużą przewagą punktową, drugą w finalnej klasyfikacji Magdalenę Woyciechowską. Trzecie miejsce zajęła Nina Arcisz.

O ile nawet niewielki wiatr umożliwia rozegranie wyścigów w Formule Kite, to w przypadku konkurencji Freestyle potrzebna jest większa moc. Niespodziewanie drugiego dnia zawodów wiatr wzmógł się na tyle, żeby freestyowcy mogli wejść na wodę na dużych latawcach. Udało się rozegrać kategorię młodzików, a także większość heatów kobiet i mężczyzn. Niestety pod wieczór wiatr się uspokoił i nie udało się dokończyć ostatniego heatu mężczyzn, a co za tym idzie finałów. Zawodnicy byli bardzo zmotywowani do dokończenia rozgrywek i czuwali w gotowości od 6 rano w niedzielę. Niestety wiatr ostatniego dnia zawodów nie był wystarczająco mocny aby móc rozegrać ostatnie heaty. W związku z tym wyłoniono cztery pierwsze miejsca ex aequo wśród kobiet: Natalia Grabowska, Martyna Konkel, Katarzyna Lange, Alina Ungeheuer, oraz osiem miejsc ex aequo wśród mężczyzn: Oskar Cholewiński, Mikołaj Gregier, Łukasz Katana, Eryk Kargul, Jacek Libera, Maksymilian Mielczarek, Krzesimir Przybyłowski, Mateusz Włodarczyk.

Zawody wspierał Polski Związek Kiteboardingu oraz firmy Duotone i Ion – czołowi producenci sprzętu do kitesurfingu. Zawodnikom dodawał skrzydeł niezawodny Red Bull.

Z lekkim niedosytem, zawodnicy i kibice czekają na kolejne zawody z cyklu Ford Kite Cup, które odbędą się w dniach 24-26.07.2020 w Rewie, pod nazwą Ford Kuga Kite Challenge.

> Oficjalne wyniki (pobierzexcel_ico2

> Tabela wyników Punktacja Freestyle Chałupy 2020 excel_ico2

OFICJALNE WYNIKI ZAWODÓW:

FORMUŁA KITE

FORMUŁA KITE KOBIETY

1. Julia Damasiewicz
2. Magdalena Woyciechowska
3. Nina Arcisz
4. Julia Morkowska
5. Izabela Satrjan
6. Dominka Sawicka
7. Karolina Jankowska

FORMUŁA KITE MĘŻCZYŹNI

1. Jakub Jurkowski
2. Michał Wojciechowski
3. Jakub Wątorowski
4. Jan Koszowski
5. Jan Marciniak
6. Piotr Szymiec
7. Marcel Stępniewski
8. Jakub Balewicz
9. Roch Osiński

FORMUŁA KITE KOBIETY U19

1. Julia Damasiewicz
2. Magdalena Woyciechowska
3. Nina Arcisz
4. Julia Morkowska
5. Dominka Sawicka
7. Karolina Jankowska

FORMUŁA KITE MĘŻCZYŹNI U19

1. Jakub Jurkowski
2. Michał Wojciechowski
3. Jakub Wątorowski
4. Jan Koszowski
6. Piotr Szymiec
7. Marcel Stępniewski
8. Jakub Balewicz
9. Roch Osiński

FORMUŁA KITE MĘŻCZYŹNI U16

1. Jan Koszowski
6. Piotr Szymiec
7. Marcel Stępniewski
8. Jakub Balewicz

FREESTYLE

FREESTYLE KOBIETY

1. Natalia Grabowska
1. Martyna Konkel
1. Katarzyna Lange
1. Alina Ungeheuer

FREESTYLE MĘŻCZYŹNI

1. Oskar Cholewiński
1. Mikołaj Gregier
1. Łukasz Katana
1. Eryk Kargul
1. Jacek Libera
1. Maksymilian Mielczarek
1. Krzesimir Przybyłowski
1. Mateusz Włodarczyk
9. Wojciech Matysiak
9. Franciszek Więcławski

FREESTYLE MŁODZIK

1. Maksymilian Mielczarek
2. Krzesimir Przybyłowski
3. Franek Więcławski

Galeria zdjęć

Shared

Komentarze