HISZPANIA

09
Lipiec 2016

Zakochaliśmy się w Hiszpanii

Wspólnie z Biurem Radcy ds. Turystyki. Ambasady Hiszpanii w Polsce planujemy zorganizować wyjazd prasowy do Tarify, nadmorskiej miejscowości leżącej w prowincji Kadyks w Andaluzji.
Jeśli Wy również się tam wybieracie to znajdziecie tu parę praktycznych informacji.

hiszpania1

Plaże

Należący do prowincji pas wybrzeża ciągnie się na długości 260 kilometrów, z czego 138 kilometrów stanowią plaże. Ich różnorodność jest ogromna: położone w zatokach i zatoczkach, piaszczyste, ciągnące się kilometrami, rodzinne i zapewniające intymność. Zdarzają się także przechodzące niepostrzeżenie w plaże tereny uprawne. Obmywające brzegi morze jest tutaj krystalicznie czyste, w niektórych miejscach spokojne, gdzie indziej usiane falami. Znajdziemy plaże szeroko rozpostarte i targane wiatrem, ale także niemal bezwietrzne o białym piasku, osłonięte przez pobliskie miasto czy nadmorską skarpę.

hiszpania

Tarifa

Tarifa to mekka europejskiego windsurfingu i kitesurfingu. Miejsce, do którego zjeżdża młodzież z całej Europy, aby uprawiać sporty wodne i poczuć specyficzny klimat tego modnego miejsca. Ale Tarifa wychodzi też naprzeciw nowym oczekiwaniom i ostatnią nowością w ofercie tego kierunku jest paddle surf na spokojniejszych wodach zatoczki Valdevaqueros. Idealne miejsce zarówno dla początkujących jak i dla tych szukających ekstremalnych wyzwań

Hiszpania

Wiatr

W Taryfie występują dwa typy wiatrów:

Viento de levante, wiatr wschodni wiejący z lądu w stronę morza. Siła tego wiatru wynosi od 10 węzłów do maksymalnie 45 – 50 węzłów. Czasami wiatr ten jest porywisty (w porywach mniej lub bardziej intensywnych) i jest idealny do rozpoczęcia przygody z kitesurfingiem lub windsurfingiem. Prawie nie tworzy fal a woda przybiera wtedy wręcz turkusowy odcień.

Viento de poniente, wiatr zachodni, od strony morza w kierunku lądu, zazwyczaj jest słabszy od levante, ale za to jest stały, prawie bez porywów. Poniente tworzy fale i sprzyja bezpiecznej żegludze, ponieważ w razie uszkodzenia sprzętu czy innych problemów zniesie nas na plażę.

Najlepsze do żeglowania wiatry zachodnie tworzą się w miesiącach zimowych od stycznia do marca. Wtedy temperatura powietrza oscyluje pomiędzy 12ºC i 20ºC. Od kwietnia do maja wieją na przemian poniente i levante a temperatura powietrza wynosi 16ºC – 22ºC. W czerwcu wieje levante, temperatury wynoszą wtedy 20ºC – 25ºC. W lipcu i sierpniu wieją wiatry zmienne. Od września do grudnia na przemian wieje levante i poniente, przy bardzo łagodnej temperaturze między 18ºC a 22ºC i wymarzonych warunkach do uprawiania kitesurfingu z latawcami od 7 do 12 metrów.

Temperatura wody przez cały rok oscyluje pomiędzy 17ºC a 20ºC.

Hiszpania

Turystyka

Mocną stroną oferty turystycznej w Kadyksie jest jej różnorodność. Możemy spędzić wspaniałe chwile na plaży, zwiedzić wytwórnie win, przemierzyć szlak białych miasteczek lub udać się na wycieczkę statkiem, aby obserwować delfiny i wieloryby. A wszystko to dosłownie w zasięgu ręki.

Hiszpania

Shared

Komentarze