News

18
Wrzesień 2014

Wyniki Ligi Szkół Kitesurfingowych

zdjęcie: EUREKA / Łukasz Nazdraczew

Ten sezon był drugim rokiem rozgrywania Ligi Szkół Kitesurfingowych (LSK). Pomysł Jarka Issela działa rewelacyjnie już drugi rok i trudno sobie wyobrazić kolejne sezony bez „ligowców”.

LSK 2014 to w sumie 15 reprezentacji polskich szkół. Podczas edycji rewskiej było aż 12 szkółek! Rywalizacja o tytuł najlepszej szkoły była wyjątkowo wyrównana i trwała dosłownie do ostatnich minut Mistrzostw Polski Freestyle Ford Kite Cup w Jastarni, zakończonych w dniu rezerwowym pół godziny przed zachodem słońca i godzinę przed ceremonią wręczenia nagród.

Okazało się, że Surfpoint, Wake.pl i KitePark uzyskały taką samą ilość punktów. W pośpiechu Komisja Regatowa rozstrzygnęła remis zgodnie z zasadami obowiązującymi we freestyle. W ten sposób Surfpoint zgarnął Puchar Polski LSK, KitePark dyplom za drugie miejsce a Wake.pl dyplom za trzecie. Pośpiech matką błędów. Przy wprowadzaniu danych do oficjalnych rankingów okazało się, że regulamin LSK 2014 nie podaje sposobu rozstrzygania remisów.

W tej sytuacji Ford Kite Cup i PZKite przepraszają za swoją pomyłkę i jednocześnie ogłaszają, że Puchar Polski Ligii Szkół Kitesurfingowych 2014 zdobyły ex aequo 3 szkoły: KitePark.pl z Chałup, Surpoint.pl z Jastarni oraz Wake.pl z Chałup. Organizatorzy przygotowują już dodatkowe puchary i przekażą je w trybie pilnym KitePark.pl i Wake.pl.

Drugi remis punktowy pojawił się na 10 miejscu, gdzie ponownie remisowały 3 szkoły. Tym samym oficjalne 10 miejsce LSK 2014 zajęły ex aequo SurfRewa.pl, KiteClub.pl i KiteCrew. Więcej remisów nie było…

Potrójnym zwycięzcom składamy gratulacje a wszystkim zawodnikom LSK dziękujemy pięknie za ich udział i stworzenie niezapomnianej atmosfery. Liczymy na Was za rok i obiecujemy, że regulamin będzie bardziej sprecyzowany i ominą nas pomyłki.

Ranking LSK 2014:
http://bit.ly/1ws5D9d

 

Shared

Komentarze