WYDARZENIA

31
Maj 2017

Puchar Polski w Kitesurfingu – Chałupy 2017

2017_PucharPolskiCH_025

W dniach 26-28.05.2017 na kempingu Chałupy III odbyły się pierwsze kitesurfingowe zawody sezonu, rozgrywane w konkurencji Twin Tip Racing. Do zawodów zgłosiło się 22 zawodników, z czego większość to młodzicy, którzy mają szansę wygrać wyjazd na kwalifikacje do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku do Buenos Aires.
W trzy dni zawodów udało się rozegrać łącznie 7 serii wyścigów w kategoriach: młodzicy, młodziczki, open mężczyzn i open kobiet.

Konkurencja Twin Tip racing połączyła zawodników na co dzień startujących w różnych konkurencjach jak Freestyle czy Foilboarding. Oznacza to, że w wyścigach Twin Tip może startować praktycznie każdy kitesurfer, niezależnie od dyscypliny którą uprawia.

Już pierwszego dnia wywiązała się emocjonująca walka pomiędzy freestylowcami Darkiem Ziomkiem i Felixem „Posito” Martinezem z Dominikany w kategorii open mężczyzn, a także pomiędzy utytułowaną rejsiarką Agnieszką Grzymską a Kasią Lange, znaną z osiągnięć we Freestylu. Wśród młodzików zaciętą walkę toczyli Jakub Wątorowski, Filip Nawój oraz nieco młodsi Janek Koszowski i Jakub Jurkowski którzy deptali po piętach starszym od siebie zawodnikom. Mimo słabych prognoz, wiatr dopisał i utrzymywał się w granicach 12-20 węzłów przez cały dzień. Sobota przebiegła spokojnie w oczekiwaniu na wiatr, który w końcu nie nadszedł – zawodnicy mogli więc nabrać sił na niedzielne zmagania. Ostatniego dnia zawodów rozegrano konkurencję Wakeboarding za skuterem, w której zwyciężyli Julia Wira i Mateusz Włodarczyk. Tuż po zmaganiach wake’owych wiatr zaczął wiać z wymaganą minimalną siłą 10 węzłów i ruszyły kolejne serie wyścigów. Podobnie jak w piątek, prym wiedli Darek Ziomek i Agnieszka Grzymska w kategorii open, a wśród młodzików – Oliwia Hłobuczek oraz Jakub Wątorowski, i to oni ostatecznie uplasowali się na pierwszych miejscach podium.

Zawodnicy otrzymali sprzęt do kitesurfingu firm North Kiteboading i ION, wodoodporne zegarki Aztorin oraz sportową kamerę GoPro. Zawody wspierał Ford Kite Cup a skrzydeł zawodnikom dodawał Red Bull.

Następne zawody Pucharu Polski w Kitesurfingu już 15-17 czerwca!

Wyniki końcowe:  >>pobierz

OPEN MĘŻCZYŹNI
1. Dariusz Ziomek
2. Tomasz Glazik
3. Felix „Posito” Martinez
4. Carlo Jose Martinez
5. Jan Koszowski
6. Jakub Wątorowski
7.Jakub Jurkowski
8. Andrzej Fal
9. Maksymilian Stępniewski
10. Mateusz Włodarczyk
11. Filip Nawój
12. Jakub Wegner
12. Bartosz Duszyński

OPEN KOBIETY:
1. Agnieszka Grzymska
2. Katarzyna Lange
3. Julia Wira
4. Alina Ungeheuer
5. Paula Grzenkowska
6. Nina Arcisz
7. Oliwia Hłobuczek
8. Iza Wnorowska
8. Adriana Adam

MŁODZICY:
1. Jakub Wątorowski
2. Jan Koszowski
3. Jakub Jurkowski
4. Filip Nawój
5. Mateusz Włodarczyk
6. Maksymilian Stępniewski
7. Tomasz Glazik
8. Jakub Wegner
9. Bartosz Duszyński

MŁODZICZKI:
1. Oliwia Hłobuczek
2. Nina Arcisz
3. Paula Grzenkowska
4. Iza Wnorowska

Galeria zdjęć

Shared

Komentarze