KAROLINA WINKOWSKA

06
Maj 2014

3 KROTNA MISTRZYNI ŚWIATA WIELOLETNIA ZAWODNICZKA TEAM FORD

DCIM104GOPROG0024562.

PROFIL ZAWODNIKA

Data Urodzenia: 13.10.1990
Miejsce Urodzenia: Warszawa

PYTANIA:
Na kite od: lato 2004
Ulubiony Spot: EGIPT
Ulubiony trik: Back mobe
Jak nie kite to?:
WAKE, SURF, YOGA i szkoła :)
idealny dzień na kite’cie: 9m latawiec, ciepełko, płaska woda
lub małe, równe falki

Sponsorzy: Slingshot, Egipt

Największe sukcesy:

2015 – Puchar Świata IKA – 1 miejsce w ogólnej klasyfikacji – Mistrzostwo Świata
2014/2012 – Puchar Świata PKRA – 1 miejsce w ogólnej klasyfikacji – Mistrzostwo Świata

2013 – Puchar Świata PKRA – 2 miejsce w ogólnej klasyfikacji
2009 – Puchar KPWT – Brazylia – 1 miejsce
2006/2007/2008/2009/2010/2011 – Mistrzostwo oraz Puchar Polski Ford Kite Cup – 1 miejsce
2007/2008/2009/2010/2011 – Puchar Świata PKRA – 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji
2005 – King Of The Air – edycja Polska – 1 miejsce

Biografia:

Miłość do sportów wodnych odziedziczyła po rodzicach i starszym bracie, który był czołowym zawodnikiem freestyle windsurfing w Polsce. Nie może więc dziwić, że wpierw zaczęła pływać na desce z żaglem. Zimę spędzała jeżdżąc na snowboardzie, w którym może pochwalić się takimi sukcesami jak Mistrzostwo Polski Juniorów w konkurencjach Boardercross oraz Big Air.

Przygodę z kitesurfingiem zaczęła na początku lata 2004, pod koniec którego postanowiła wystartować w pierwszych zawodach - King of The Air. Karolina zajęła na zawodach wysokie 3-cie miejsce, co utwierdziło ją w przekonaniu, że jest całkiem dobra.

Kolejny rok okazał się być przełomowy dla jej kariery. Udało jej się zdobyć pierwszego sponsora i wygrać polską edycję King of The Air i polecieć na finały, które odbywały się na Hawajach. Pod koniec roku Karola udała się do Brazylii na pierwsze zawody o Puchar Świata organizacji PKRA, gdzie mogła odebrać pierwszą nagrodę pieniężną zajmując  5-te miejsce.

W 2006 roku zachęcona sukcesami z poprzednich lat, Karolina postanowiła, że jeśli chce się rozwijać to musi częściej startować w zawodach Pucharu Świata. Tak też zrobiła co dwukrotnie zaowocowało miejscem na podium. W tym czasie w Polsce rozpoczęła się jej dominacja w Pucharze Polski oraz Mistrzostwach Polski Ford Kite Cup.

Rok 2007 i 2008 Karolina zakończyła na 3-cim miejscu w Pucharze Świata, podczas którego udało jej się wygrać jeden z przystanków (w Chinach). W 2008 roku Karolina rozpoczęła współpracę z firmą Ford oraz zdobyła kolejny tytuł Mistrzyni Polski.

Kolejny rok rozpoczął się bardzo pechowo. Podczas treningu w Brazylii Karolina złamała nogę. W tym samy roku  musiała skupić się na nauce przed zbliżającą się wielkimi krokami maturą. Wszystko to spowodowało, że Karola spędziła na wodzie bardzo mało czasu, zaledwie 3 tygodnie. Nie przeszkodziło jej to jednak w zdobyciu trzeciego tytułu Mistrzyni Polski w konkurencji Freestyle.

2010 to był rok dużych zmian. Po pierwsze Karolina spędziła zimę w Cape Town, co zaowocowało podpisaniem kontraktu z nowym sponsorem sprzętowym, firmą Slingshot. Na nowym sprzęcie i unikając kontuzji Karoli udało się po raz kolejny zająć 3-cią pozycje w Pucharze Świata PKRA oraz zgarnąć kolejny tytuł Mistrzyni Polski.

Kolejny rok zaczął się bardzo dobrze, a w przerwie między zawodami Karolina zaczęła pływać na wakeboardzie, co okazało się świetnym uzupełnieniem treningu kite’owego. Pech chciał, że w drugiej części sezonu Karola zaczęła mieć problemy z kostką, co finalnie skończyło się operacją i kolejną przerwą.

2012 był bardzo ciężkim rokiem dla naszej zawodniczki, która wystartowała aż w 8 przystankach Pucharu Świata. Karolina przeplatała bardzo dobre występy z dobrymi, a cały tour zakończyła zwycięstwami w trzech kolejnych (ostatnich) przystankach, co dało jej pierwszy, jakże upragniony tytuł MISTRZYNI ŚWIATA w konkurencji Freestyle

Stare przysłowie mówi, że łatwiej jest wejść na szczyt niż się na nim utrzymać. Niestety ta reguła potwierdziła się w przypadku naszej mistrzyni. Przez większą część sezonu Karolina szła łeb w łeb z Hiszpanką Giselą Pulido, niestety podczas zawodów na Fuerteventurze Polka doznała kontuzji, przez co musiała opuścić 2 przystanki Pucharu Świata i finalnie nie udało jej się obronić tytułu.

Podwójnie zmotywowana Karolina rozpoczęła rok 2014 od pozyskania nowego sponsora, dzięki któremu otworzyły się przed nią nowe opcje treningowe. Karola została kite’owym ambasadorem Egiptu. Zapowiadał się bardzo ciężki sezon, z aż 10 przystankami Pucharu Świata w różnych zakątkach świata. Polka rozpoczęła sezon od zwycięstwa i prowadziła w klasyfikacji od pierwszych do ostatnich 
zawodów kończąc rok drugim tytułem Mistrzyni Świata w konkurencji Freestyle. W międzyczasie po raz 6-sty zdobyła Puchar Polski Ford Kite Cup.

W zeszłym sezonie Karolina intensywnie przygotowywała się do sezonu w Australii i Południowej Afryce. Zaowocowało to zwycięstwami w Maroku, Wenezueli oraz Hiszpanii a w konsekwencji otrzymanie trzeciego w karierze tytułu Mistrzyni Świata we Freestyle’u VKWC.

Obecny sezon Karolina zaczęła równie mocno, wygrywając prestiżowe zawody TripleS w Cape Hatteras w Stanach Zjednoczonych, polegające na pływaniu z kite’m po przeszkodach. Trzymamy kciuki za kolejne występy Karoliny!

Social Media:
karolinawinkowska.com
facebook.com/karolinawinkowska
instagram/karolinawinkowska
vimeo.com/karolinawinkowska/videos

Kontakt
karolinawinkowska@hotmail.com

Galeria zdjęć

Shared

Komentarze