News

22
Kwiecień 2015

Kalendarz zawodów Ford Kite Cup 2015

terminarz2015

Znamy już daty dziesiątej edycji Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2015

Już za 6 tygodni ruszamy z dziesiątą, jubileuszową edycją Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Ford Kite Cup.  Pomysłodawcą oraz sponsorem tytularnym zawodów jest firma motoryzacyjna Ford, która wspiera polski kitesurfing od 2006 roku. Pozostałymi sponsorami są firmy North Kiteboarding, Ion, Aztorin oraz GoPro, Red Bull.

Głównymi konkurencjami wszystkich zawodów będą Freestyle oraz Kiteracing, oceniane według zasad IKA (International Kiteboarding Association). Dodatkowo na drugim przystanku w Rewie zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w konkurencji Foilboarding.

Tradycyjnie rywalizacja rozpocznie się od zawodów w Chałupach, które odbędą się w dniach 8 – 10 maja na Kempingu Chałupy III. Na pierwszych zawodach na pewno nie zabraknie czołówki  polskich zawodników, spragnionych rywalizacji po długiej przerwie. Będzie to niepowtarzalna okazja aby sprawdzić, jak zawodnicy przepracowali zimę oraz przekonać się kto z nich będzie w najlepszej formie.

Drugi przystanek Pucharu Polski Ford Kite Cup będzie rozgrywany w Rewie w dniach 4 – 7 czerwca. Podczas przystanku w Rewie, po raz pierwszy w historii będą rozgrywane Mistrzostwa Polski w konkurencji Foilboarding.

Na półmetku Pucharu Polski zawodnicy spotkają się w Łebie w dniach 24 – 26 lipca. Zawodom w Łebie zawsze towarzyszą ogromne emocje. Kibice tłumnie zgromadzeni na plaży, słońce, wiatr i fale, z jakimi przyjdzie zmierzyć się zawodnikom sprawiają, że w tym miejscu wszystko się może zdarzyć. Tutaj faworyci nigdy nie mogą czuć się pewni zwycięstwa, a walka o czołowe lokaty trwa zawsze do samego końca.

Sezon zakończy się zawodami w Jastarni, gdzie w dniach 14 – 16 sierpnia odbędzie się ostatni przystanek Pucharu Polski oraz rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w konkurencji Kiteracing.

Ford Kite Cup to nie tylko zawody profesjonalistów,  to także ,,Liga Szkół Kitesurfingowych” w której młodzi zawodnicy pod okiem starszych i doświadczonych kolegów przygotowują się do przyszłych startów w zawodach krajowych i międzynarodowych. Pod szyldem zawodów sportowych będzie działać również Vipowska Szkółka Kitesurfingowa, która, jak co roku gościć będzie znanych sportowców, dziennikarzy i celebrytów.

 

Kalendarz zawodów Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Ford Kite Cup 2015:

8 – 10 Maja – Chałupy

4 – 7 Czerwca – Rewa (Mistrzostwa Polski w konkurencji Foilboarding)

24 – 26 Lipca – Łeba

14 – 16 Sierpnia – Jastarnia (Mistrzostwa Polski w konkurencji Course Racing)

 

Ważną zmianą wprowadzoną od tego roku, jest  forma wyłaniania Mistrzów Polski w konkurencji Freestyle. Organizator wraz z Polskim Związkiem Kiteboardingu zadecydował, że zdobywcą Mistrzostwa Polski w konkurencji Freestyle zostaje zwycięzca Pucharu Polski Ford Kite Cup 2015.

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.fordcup.pl oraz na oficjalnych profilach:
Facebook: https://www.facebook.com/fordkitecup
Twitter: https://twitter.com/FordKiteCup
Instagram: https://instagram.com/fordkitecup/

Shared

Komentarze