WYDARZENIA

17
Czerwiec 2015

Ford Kite Cup 2015 – Chałupy

FKC_Chalupy_2015_DSD2214

W dniach 8 – 9 maja w Chałupach rozegrano pierwszy etap tegorocznych zawodów  w ramach Pucharu Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup.

Głównymi konkurencjami zawodów były Freestyle oraz Course Racing oceniane według zasad IKA (International Kiteboarding Association). Młodzi zawodnicy startujący w konkurencji Freestyle zbierali punkty do klasyfikacji Ligii Szkół Kitesurfingowych. Najwięcej punktów zdobyła szkółka Surfpoint, przed Wake.pl i Kite Park.

Pierwszego dnia zawodów wiatr o sile  7 – 9 węzłów, osiągający w szkwałach nawet 20 węzłów, stworzył idealne warunki dla Racingu.

FKC-Chałupy-Błażej-Ożóg-800x533

Podobnie jak w poprzednim sezonie zaciekły bój o pierwsze miejsce stoczyło dwóch najlepszych zawodników w tej konkurencji: Maks Żakowski i Błażej Ożóg. W części przedpołudniowej rozegrano cztery wyścigi z czego trzy bezsprzecznie zwyciężył Maks. Po południu sytuacja się odwróciła. W dwóch z trzech wyścigów pierwszy linię mety przekroczył Błażej. Różnicą jednego punktu całą konkurencję wygrał jednak Maks Żakowski. Bój o trzecie miejsce na swoją korzyść rozstrzygnął Tomasz Janiak po wyrównanych  wyścigach ze świetnie spisującym się w tych warunkach Piotrem Lenckowskim. FKC-Chałupy-Kasia-Lange-800x533 W konkurencji Freestyle Kobiet zwyciężyła aktualna Mistrzyni Świata PKRA  Karolina Winkowska, która popisowo wykonała serię swoich trików, w tym „back mobe”, „S-mobe” i „”front to blind”.  Drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Lange trikami: „S-bend to blind” i „blind judge”, a trzecie Natalia Grabowska. W konkurencji Freestyle Młodzików, podobnie jak w ubiegłym roku, o pierwsze miejsce rywalizowali Krzysztof Issel z Denisem Żurikiem. Wracający do formy po niedawnej kontuzji  Krzysztof wykonał popisowo „front to blind” i „313” i pokonał swojego najgroźniejszego konkurenta Denisa. Trzecie miejsce zajął Wojtek Andrzejewski. FKC_Chalupy_2015_DSD2080-800x455

Wyniki Pucharu Polski Ford Kite Cup 2015:

Konkurencja Freestyle:

Kobiety

1. Karolina Winkowska

2. Katarzyna Lange

3. Natalia Grabowska

4. Agnieszka Grzymska

5. Zuzanna Czaplińska

6. Martyna Konkel

9. Hanna Twaróg

9. Joanna Horowska

9. Julia Wira

Młodzicy:

1. Krzysztof Issel

2. Denis Żurik

3. Wojtek Andrzejewski

4. Wiktor Kun

5. Jan Szlagowski

6. Aleksander Grabowski

9. Tomasz Wiślicki

9. Mateusz Włodarczyk

9. Jan Koszowski

Konkurencja Racing:

Open:

1. Maks Żakowski

2. Błażej Ożóg

3. Tomasz Janiak

4. Piotr Lenckowski

5. Tomasz Glazik

6. Marek Rowiński Sr

7. Agnieszka Grzymska

8. Arkadiusz Kusalewicz

9. Michał Ruszkuk

10 .Irek Aleksiejuk

11. Krzysztof Walczak

12. Andrzej Fal

Następne zawody z cyklu Pucharu Polski Ford Kite Cup, w konkurencjach Freestyle i Course Racing, a także po raz pierwszy Mistrzostwa Polski w foilboardingu, odbędą się w dniach 4 – 7 czerwca w Rewie.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału.

Więcej informacji na naszej stronie.

Zdjęcia: Łukasz Nazdraczew

Galeria zdjęć

Shared

Komentarze