Uncategorized

20
Czerwiec 2014

Ford Kite Cup 2014 – Rewa – Dzień 1

Pierwszy dzień zawodów w Rewie był pod wieloma względami jednym z najciekawszych w całej historii Pucharu Polski Ford Kite Cup.

Po pierwsze wiatr utrzymywał się przez cały dzień powyżej 12 węzłów, a w szkwałach podczas obu konkurencji dochodził do 30. Pozwoliło to rozegrać 4 wyścigi Race oraz pojedynczą i podwójną eliminację Freestyle.

W konkurencji Race trzykrotnie zwyciężył Maks Żakowski, a raz jego najgroźniejszy konkurent Błażej Ożóg. Na trzecim miejscu podobnie jak podczas zawodów w Chałupach meldował się Tomasz Janiak. Tomek mimo bardzo udanych startów i agresywnej taktyki nie był w stanie dorównać tym razem bardzo dobrze dysponowanym konkurentom. Jak zwykle doskonale pływała Agnieszka Grzymska, meldując się na mecie tuż za ścisłą czołówką mężczyzn.

W konkurencji Freestyle dawno nie było tak ekscytujących pojedynków i tak wielu zaskakujących rozstrzygnięć.

Pierwszą z niespodzianek była porażka rozstawionego z nr 1 Marka Rowińskiego z Denisem Żurikiem. Kolejną było odpadnięcie Krzyśka Issela. Z drugiej strony bardzo dobrze zaprezentował się jego brat Wojtek, który sprawił kolejną niespodziankę pokonując w walce o trzecie miejsce Victora Borsuka.

Największe wrażenie zrobił gościnnie startujący w zawodach Dominikańczyk Posito Martinez, który bezapelacyjnie zwyciężył, po serii świetnych pojedynków, prezentując jednocześnie nie widziane dotąd w Polsce ” 317″ i „blind judge5″.

W podwójnej obronił swoją pozycję i został zwycięzcą zawodów. Kolejne miejsca wywalczyli Denis Żurik i Wojtek Issel.

Wśród kobiet klasą dla siebie była Mistrzyni Świata Karolina Winkowska. Kolejne miejsca zajęły Natalia Grabowska i Agne Simanskyte

Oficjalny film z pierwszego dnia imprezy (teaser)