WYDARZENIA

29
Lipiec 2019

Aztorin Kite Challenge 2019 Rewa

Aztorin_Kite_Challenge_2019_DCD6688

Słoneczna aura i silny wiatr sprzyjały zawodnikom przez 3 dni zawodów w Rewie i pozwoliły na rozegranie wszystkich zaplanowanych konkurencji. Rewa jako jeden z najlepszych spotów do uprawiania kiteboardingu w Polsce, a nawet na świecie, i tym razem okazała się świetnym wyborem do organizacji kolejnego przystanku Pucharu Polski. Czyste i zadbane plaże gminy Kosakowo zapełniły się na ten weekend turystami, którzy przez cały czas śledzili to co działo się w strefie zawodów.

Pierwszego dnia zawodów zostało rozegranych 9 wyścigów konkurencji Formuła Kite Open, do której zgłosiło się 6 zawodniczek i 12 zawodników. Co warte odnotowania, połowa z nich reprezentowała najmłodszą kategorię – U16.

Spośród kobiet bezkonkurencyjna była Julia Damasiewicz – wygrała wszystkie wyścigi, które udało się jej ukończyć. Należy także wspomnieć o debiutującej w tym roku Poli Gajzler, która pływała bardzo stabilnie i z wyścigu na wyścig zmniejszała odległość dzielącą ją od bardziej doświadczonych koleżanek. Wśród mężczyzn najlepszy był Jakub Jurkowski, który pozostawił w tyle swoich rywali, w tym utytułowanego zawodnika Błażeja Ożoga.

Kolejną piątkową konkurencją był Freestyle, który wzbudzał duży entuzjazm kibiców, jako najbardziej widowiskowa konkurencja.

Poziom w kategorii U14 był bardzo wyrównany. Ostatecznie zwyciężył Krzesimir, a za nim kolejno uplasowali się Maksymilian, Bartosz i najmłodszy uczestnik finału – Marcel.
W kategorii Freestyle U18 zdecydowanym zwycięzcą został Oskar Cholewiński. Drugi był Krzesimir Przybyłowski, a trzeci Oskar Zawadowicz.

W sobotę wiał wiatr ze wschodu o sile ok. 18 węzłów. W tych warunkach rano udało się dokończyć rozpoczętą w piątek rywalizację w konkurencji Freestyle Open. Zdecydowaną zwyciężczynią wśród Pań została Kasia Lange. Miała najlepszy przejazd finałowy, w którym wykonała aż 3 triki z lądowaniem do blinda. Na drugim miejscu uplasowała się Gosia Kołacz, która próbowała nawiązać walkę z Kasią, lądując między innymi raley do blinda. Trzecią pozycję zajęła Martyna Konkel.

Na koniec przyszedł czas na heaty finałowe mężczyzn. Tu zwycięzcą został Mateusz Włodarczyk, lądując kilka różnych handle passów, w tym dwa ze stylowymi grabami. Pokonał jednego z faworytów tej kategorii, Marka Rowińskiego oraz dwóch zawodników z Rewy – Rafała Hoca i Daniela Witkowskiego.

Po rozegraniu konkurencji Freestyle do zmagań ruszyli zawodnicy klasy Twin Tip Race U14 i Formuła Kite Open. W TTR zwyciężył, bez niespodzianek, Jan Koszowski.

Ostatniego dnia zawodnicy zmierzyli się jeszcze w dodatkowej konkurencji Best Trick, dostarczając publiczności emocjonujących wrażeń na zakończenie rywalizacji.

Szczególne podziękowania należą się sponsorowi tytularnemu tej edycji zawodów, marce AZTORIN, która wspiera tą dyscyplinę sportu od wielu lat.
Najlepsi zawodnicy z każdej kategorii otrzymali najnowsze modele zegarków Aztorin, których dystrybutorem jest firma Apart. Linia sportowych zegarków AZTORIN to świetna propozycja dla miłośników aktywnego trybu życia i amatorów sportów.

Warto wspomnieć, że tegoroczna oferta Aztorin, powiększyła się też o nowości. Każda z kolekcji Classic, Casual, Sport czy Sport Limited wzbogaciła się o nowe propozycje, które wyróżnia ciekawy design i wysokie parametry techniczne.

Pozostali sponsorzy zawodów to firma motoryzacyjna Ford Polska, dystrybutor światowej klasy sprzętu do kitesurfingu firmy Duotone oraz ION, którzy również ufundowali nagrody dla zwycięzców. Skrzydeł jak zawsze dodawał Red Bull.

Goście specjalni – znani aktorzy i dziennikarze uczyli się kitesurfingu pod okiem profesjonalistów z rewskiej szkółki Aloha.

Oficjalne wyniki (pobierz)excel_ico2

Punktacja heatów Freestyle (otwórz)

 

WYNIKI AZTORIN KITE CHALLENGE 2019 REWA:

FREESTYLE

FREESTYLE OPEN MĘŻCZYŹNI
1. Mateusz Włodarczyk
2. Marek Rowiński
3. Rafał Hoc
4. Daniel Witkowski
5. Grzegorz Sowa
6. Mikołaj Gregier
7. Oskar Cholewiński
8. Łukasz Katana

FREESTYLE OPEN KOBIETY
1. Katarzyna Lange
2. Małgorzata Kołacz
3. Martyna Konkel
4. Alina Ungeheuer
5. Tusia Witkowska
6. Marta Włodarczyk
7. Karolina Jankowska

FREESTYLE U14
1. Krzesimir Przybyłowski
2. Maksymilian Bernacki
3. Bartosz Włodarczyk
4. Marcel Stępniewski
5. Jakub Balewicz
5. Karolina Jankowska
7. Jan Koszowski

FREESTYLE U18
1. Oskar Cholewiński
2. Krzesimir Przybyłowski
3. Oskar Zawadowicz
4. Bartosz Włodarczyk
5. Jakub Balewicz
5. Marcel Stępniewski

TTR

TWIN TIP RACING U14
1. Jan Koszowski
2. Bartosz Włodarczyk
3. Jakub Balewicz
4. Krzesimir Przybyłowski
5. Marcel Stępniewski

FOIL

FOIL OPEN MĘŻCZYŹNI
1. Jakub Jurkowski
2. Błażej Ożóg
3. Arkadiusz Kusalewicz
4. Michał Wojciechowski
5. Jan Koszowski
6. Marek Rowiński Sr
7. Filip Nawój
8. Oskar Zawadowicz
9. Jakub Balewicz
10. Jan Milarski
11. Marcel Stępniewski
12. Bartłomiej Sochacki

FOIL OPEN KOBIETY
1. Julia Damasiewicz
2. Nina Arcisz
3. Paula Grzenkowska
4. Julia Morkowska
5. Pola Gajzler
6. Julia Wira

FOIL U16 MĘŻCZYŹNI
1. Jakub Jurkowski
2. Michał Wojciechowski
3. Jan Koszowski
4. Oskar Zawadowicz
5. Jakub Balewicz

FOIL U16 KOBIETY
1. Julia Damasiewicz
2. Nina Arcisz
3. Julia Morkowska
4. Pola Gajzler

FOIL U19 MĘŻCZYŹNI
1. Jakub Jurkowski
2. Michał Wojciechowski
3. Jan Koszowski
4. Filip Nawój
5. Oskar Zawadowicz
6. Jakub Balewicz
7. Jan Milarski

FOIL U19 KOBIETY
1. Julia Damasiewicz
2. Nina Arcisz
3. Paula Grzenkowska
4. Julia Morkowska
5. Pola Gajzler

Galeria zdjęć

Shared

Komentarze