WYDARZENIA

18
Czerwiec 2017

Aztorin Kite Challenge 2017

2017_AztorinCK_023

To były trzy emocjonujące dni zmagań podczas kolejnego już w tym sezonie przystanku Pucharu Polski w Kitesurfingu. W długi weekend Bożego Ciała na kempingu Chałupy III pojawiło się ponad czterdziestu zawodników walczących o najwyższe miejsca na podium w konkurencjach Freestyle, Twin Tip Race oraz Foilboarding.

Po udanych pierwszych dniach pełnych na zmianę deszczu, wiatru i słońca, podczas których udało się rozegrać większość zaplanowanych konkurencji, nadszedł dzień finałowy. Pogoda znów była kapryśna ale przynajmniej pozwoliła na rozegranie jeszcze kilku wyścigów Foil. Wyścigi wygrał Maks Żakowski, utrzymując swoją pozycję z pierwszego dnia zawodów pomimo tego że Błażej Ożóg deptał mu po piętach i poprawił swój wynik by w końcu zająć drugie miejsce. Trzecie miejsce zajął Ivan Doronin z Rosji.

Wszyscy zawodnicy niecierpliwie czekali na wyniki piątkowej podwójnej eliminacji Freestyle, które ogłoszone zostały dopiero podczas rozdania nagród. Wśród pań najlepsza okazała się Katarzyna Lange która zaprezentowała wysoki poziom trików i stylu, udało jej się tym samym utrzymać pozycję z pierwszej eliminacji, drugie miejsce zajęła Natalia Grabowska. Konkurencję Freestyle w kategorii Open wygrał Felix Posito Martinez który po raz kolejny udowodnił że można robić triki na wielkim powerze i przy tym zachować styl. Drugie miejsce w tej kategorii wywalczył Carlo Jose Martinez który podczas podwójnej eliminacji pracował bardzo ciężko na tak dobry wynik przechodząc kilka heatów z rzędu. Warto wspomnieć o Maice Dittrichu który pokazał, że ma naprawdę bardzo duży potencjał i zajmując trzecie miejsce dał znać starszym zawodnikom, że będzie z kim powalczyć na następnych zawodach.

W kategorii TwinTip Racing na podium królowali Dariusz Ziomek i Agnieszka Grzymska. Nie możemy doczekać się kolejnych zawodów by zobaczyć czy ktoś będzie w stanie z nimi wygrać.

Zawodnicy otrzymali wodoodporne zegarki marki Aztorin, sprzęt do kitesurifngu firm North Kiteboading i ION oraz sportową kamerę GoPro. Zawody wspierał Ford Kite Cup a skrzydeł zawodnikom dodawał Red Bull. Relację live można było obejrzeć dzięki Wind Freaks!

Mistrzostwa Polski już 12-15 sierpnia, tym razem zobaczymy się w Pucku. Będą to pierwsze zawody kiteboardingowe na nowym spocie i mamy nadzieję że wszystkim to miejsce przypadnie do gustu a pogoda dopisze tak jak podczas poprzednich edycji!

Oficjalne wyniki Aztorin Kite Challenge 2017: >> pobierz

FREESTYLE KOBIET
1. Katarzyna Lange
2. Natalia Grabowska
3. Małgorzata Kołacz
4. Julia Wira
5. Oliwia Fittkau
6. Marta Włodarczyk
7. Martyna Konkel
8. Marta Wysocka
9. Julia Damasiewicz

FREESTYLE OPEN
1. Felix Antonio Martinez
2. Carlo Jose Martinez
3. Maice Dittrich
4. Krzysztof Issel
5. Mateusz Włodarczyk
6. Wojciech Issel
7. Dariusz Ziomek
7. Wojciech Andrzejewski
9. Maksymilian Stępniewski
9. Oskar Cholewiński
9. Jan Szlagowski
12. Filip Nawój

FREESTYLE MŁODZIK
1. Mateusz Włodarczyk
2. Filip Nawój
3. Jan Szlagowski
4. Maksymilian Stępniewski
5. Jan Koszowski
6. Oskar Cholewinski

TWIN TIP RACE KOBIET
1. Agnieszka Grzymska
2. Katarzyna Lange
3. Julia Wira
4. Katarzyna Rakowiecka

TWIN TIP RACE OPEN MEN
1. Dariusz Ziomek
2. Carlo Jose Martinez
3. Tomasz Glazik
4. Marek Koźmińczuk-Markulak
5. Jakub Wątorowski
6. Jakub Jurkowski
7. Maciej Łuba
8. Dawid Jurkowski

TWIN TIP RACE MŁODZICZKI
1. Oliwia Hłobuczek
2. Marta Włodarczyk
3. Nina Arcisz

TWIN TIP RACE MŁODZIKI
1. Mateusz Włodarczyk
2. Tomasz Glazik
3. Filip Nawój
4. Jakub Wegner
5. Jakub Jurkowski
6. Jan Koszowski
7. Maksymilian Stępniewski
8. Jakub Wątorowski
9. Dawid Jurkowski

FOIL KOBIETY
1. Agnieszka Grzymska
2. Adriana Adam

FOIL OPEN MEN
1. Maksymilian Żakowski
2. Błażej Ozóg
3. Ivan Doronin
4. Arkadiusz Kusalewicz
5. Tomasz Glazik
6. Jakub Jurkowski
7. Jan Koszowski
8. Adam Ramczyk
9. Andrzej Fal

Galeria zdjęć

Shared

Komentarze