ARCHIWUM

23
Kwiecień 2015

Archiwum 2014

plakat mały 3

Rok 2014 potwierdził, że zawody z roku na rok się rozwijają, a poziom zawodniczek i zawodników systematycznie rośnie. Do rekordowego, jeśli chodzi o poziom i frekwencję, roku w dużym stopniu przyczynili się coraz chętniej goszczący na naszych akwenach zawodnicy zagraniczni z Mistrzem i Vice-Mistrzem Świata w konkurencji RacingFlorianem Gruberem i Riccardo Leccese na czele, a także czołowi zawodnicy Pucharu Świata PKRA we Freestyle’uEudasio DaSilva i Posito Martinez.

W całym Pucharze Polski Ford Kite Cup 2014 wystartowało 19 zawodniczek i zawodników z zagranicy, co w znacznym stopniu przyczyniło się do mobilizacji Polskich zawodników i przełożyło się bezpośrednio na znacznie wyższy poziom zawodów.

W konkurencji Freestyle kobiet klasą dla siebie pozostaje Mistrzyni Świata i aktualna liderka Pucharu Świata PKRA 2014 Karolina Winkowska, która w każdych zawodach swoim poziomem sportowym i profesjonalnym podejściem służy za wzór pozostałym zawodniczkom. Wśród mężczyzn losy Pucharu Polski 2014 ważyły się do ostatnich zawodów, a poziom sportowy był zdecydowanie najwyższy w historii zawodów Ford Kite Cup. W największym stopniu przyczynili się do tego wspomniani Posito Martinez i Eudasio da Silva, a także świetnie przygotowani do sezonu nasi czołowi zawodnicy, Marek Rowiński, Victor Borsuk, bracia Krzysztof i Wojciech Issel a także Denis Żurik. Ostatecznie przy remisie punktowym, ale dzięki lepszym miejscom w poszczególnych zawodach triumfował Marek Rowiński przed Victorem Borsukiem.

W konkurencji Race bój o najwyższe lokaty w każdym praktycznie wyścigu toczyli będący w świetnej formie od początku sezonu Maks Żakowski i Błażej Ożóg. Tytuł Mistrza Polski i Puchar Polski przypadł Maksowi. Ostatnie zawody sezonu w Jastarni były, dzięki licznemu uczestnictwu zagranicznych zawodników, jedynie wisienką na torcie jeśli chodzi o poziom sportowy w tej konkurencji. Zwyciężył w świetnym stylu Riccardo Leccese przed Florianem Gruberem i Ivanem Doroninem. Wśród kobiet, bezkonkurencyjna pozostaje Agnieszka Grzymska, która wygrała wszystkie wyścigi sezonu, plasując się jednocześnie w konkurencji z mężczyznami na doskonałym 4-tym miejscu.

Przed rozpoczęciem sezonu odbył się trening zawodników Teamu Forda wraz ze szkoleniem celebrytów i dziennikarzy na pięknej i jak zwykle wietrznej Fuerteventurze . Sponsorem tytularnym Pucharu Polski i Mistrzostw Polski jak co roku była firma Ford, a wspierały ją: North Kiteboarding, Ion, Aztorin, GoPro, Evokaii, Vaavud, Bauhaus oraz Red Bull. Patronat medialny objęły: Onet.pl, Logo, Men’s Health, Rmf Maxxx, Dziennik Bałtycki, Naszemiasto.pl, Go 2Hel, Surfmag.pl, Freestyle.pl, Womens Health, Biznesnafali.pl, Jachting. Wszystkie etapy Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Ford Kite Cup rozgrywane były pod patronatem Polskiego Związku Kiteboardingu PZKite.

Wyniki Mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2014:

KONKURENCJA FREESTYLE

Freestyle Kobiety 1. Karolina Winkowska
2. Kasia Lange
3. Natalia Grabowska
4. Agnieszka Grzymska
Freestyle Mężczyźni 1. Marek Rowiński
2. Victor Borsuk
3. Krzysztof Issel
4. Wojciech Issel
Freestyle Młodzicy
(zawodnicy poniżej 18-tu lat)
1. Krzysztof Issel
2. Denis Żurik
3. Maice Diettrich
4. Wojtek Andrzejewski
Freestyle Masters
(zawodnicy powyżej 35-lat)
1. Dariusz Ziomek
2. Filip Nazar
3. Marcin Żadkowski
4. Michał Olbrychski

KONKURENCJA RACE

Race Mężczyźni 1. Maks Żakowski
2. Błażej Ożóg
3. Tomasz Janiak
4. Maciej Czernicki
Race Kobiety 1. Agnieszka Grzymska
2. Karolina Grzybowska
Race Masters 1. Tomasz Janiak
2. Adam Szymański
3. Marek Rowiński Sr.
4. Irek Aleksiejuk

Klasyfikacja generalna  Pucharu Polski Ford Kite Cup 2014:

KONKURENCJA FREESTTYLE

Mężczyźni  1. Marek Rowiński jr.
2. Victor Borsuk
3. Krzysztof Issel
4. Wojciech Issel
Kobiety 1. Karolin Winkowska
2. Kasia Lange
3. Natalia Grabowska
4. Agnieszka Grzymska
Młodzicy    1. Krzysztof Issel
2. Denis Żurik
3. Maice Dittrich
4. Wojtek Andrzejewski
 Masters 1. Dariusz Ziomek
2. Filip Nazar
3. Marcin Żadkowski
4. Michał Olbrychski

KONKURENCJA RACE

Mężczyźni  1. Maks Żakowski
2. Błażej Ożóg
3. Tomasz Janiak
4. Maciej Czernicki
Kobiety 1. Agnieszka Grzymska
2. Karolina Grzybowska
3. Anastasia Akopova
4. Tatiana Sysoeva
Masters     1. Tomasz Janiak
2. Adam Szymański
3. Marek Rowiński Sr.
4. Ireneusz Aleksejuk

 Zobacz nasze relacje z zawodów:

Galeria zdjęć

Shared

Komentarze